Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Církevní restituce prošly! Chce se mi blejt, Velebnosti!

22. 11. 2012 11:26:00
Prezident České republiky se zachoval tak, jak umí jen on. Církevní restituce dnes ani nevetoval, ani nepodespal. Vyjádřil tak svůj postoj. Sice s restitucí souhlasí, ale nespokojenost občanů a spousta dopisů s negativním postojem ho odradila podepsat. Navíc zastává názor, že nejde o restituce, ale dotace.

Jak jsem již psal v předchozím článku o restitucích, je mi z toho zle. Padaly tady "směšné" částky, teprve nyní, když zákon spěje do svého finiše, nabírá podobu, které jsem se bál. Hovořilo se o majetku, ale teď se již hovoří také o paušálních náhradách za majetek. Tento druh náhrad se nekonal u běžných restituentů, týká se jen církve! Tohle považuji za absolutní ZLODĚJINU/ZLODĚJNU!!!

Nejedná se již o navrácení majteku v hodnotě 75 miliard, ale dále o 59 miliard (po inflaci až 96 miliard) jako paušální náhrady. To znamená, že v průběhu 30 let bude stát DOTOVAT církve z našich peněz.

Zase se zde najdou zaujatí věřící nebo chytráci, kteří budu tvrdit, jak je nám těžko vracet, co bylo ukradeno. Dovolím si tvrdit, že tito lidé vidí černobíle, nedokážou přehlédnout vlastní stín ve své zaujatosti nevidí skutečnost.

Já jsem nikdy nikomu nic nevzal, komunistický režim jsem poznal jen z kraje (bylo mi cca 11 let, když režim skončil) a za jejich sviňárny a zlodějiny nenesu zodpovědnost. Z majetku, který nakradli jsem nikdy neměl ani korunu, zato nyní mám doplácet??? Potřeboval bych to vysvětlit.


NO A CO, ŽE KOMUNISTÉ CÍRKEV OKRADLA. CO JÁ S TÍM? VŠAK JE TADY PŘECI KSČM, AŤ PLATÍ. AŤ PLATÍ ZASTÁNCI KOMUNISMU, TŘEBA OKAMURA, ALE PROČ MY, PROČ JÁ?

Nechápu, proč na zvůli politiků bývalého režimu a současného režimu musím doplácet já a další nevěřící. Protože se bude platit cca 3 miliardy ročně + správa majetku + 75 miliard vrácení majetku, budou tyto peníze někde chybět. Například ve výzkumech, v lékařství, ve školství...prostě budou. Nebo se to všechno zase něčím přelepí a bude se hledat cestička, která nakonec skončí u ždímání zcela normálních a poctivých lidí.


Fujt tajbl i s restitucemi!

Vyjádření Václava Kluse (Novinky.cz)

Zákon podle Klause zvýhodňuje církve

Rozhodnutím nepodepsat ani nevetovat restituce se Klaus podle svých slov distancuje od tohoto zákona. Ten podle něj v podobě, v jaké byl přijat, zvýhodňuje církve na úkor ostatních subjektů.

Dodal, že vracení majetku se bude týkat i církví, jichž se zabrání majetků komunisty netýká, nebo i církví, které vznikly až v posledních letech. „To dokazuje, že zákon není restitucí, ale dotací církvím,“ dodal Klaus.

Klaus si také postěžoval, že od předsedů koaličních stran nedostal uspokojivou odpověď, když po nich žádal ujištění, že nebude prolomena restituční hranice 25. února 1948.

„Na druhé straně vím, že příprava a přijetí zákona byly jedním z předem oznámených záměrů vládní koalice vzešlé z voleb v roce 2010 a tím i současné vlády, kterou jsem jmenoval. S tímto záměrem vystoupila i ve svém programovém prohlášení. Vím, že pro stabilitu a vůbec další pokračování této vlády je to norma klíčová. I proto nechci vrácením tohoto zákona Poslanecké sněmovně vyostřovat vztahy na politické scéně a vládu podrobovat dalším zkouškám. Současně se ale nemohu svým podpisem s přijatým řešením ztotožnit,“ uzavřel.


Souhlasím s panem Prezidentem Václavem Klasuem, vše je jen politikaření a plnění em. Na lidi se v tomto ohledu moc nemyslí!


Není smutno, chce se mi blejt, Velebnosti!

Autor: Lukáš Vojtek | čtvrtek 22.11.2012 11:26 | karma článku: 29.33 | přečteno: 1548x

Další články blogera

Lukáš Vojtek

Uprchnout, krást, zabíjet?

Dlouho jsem přemýšlel, jestli něco napsat k současné situaci v naší milované zemi. Například téma uprchlíků (velice populární téma). Ze všech médií jsem pozvolna masírován tak, anebo tak.

6.1.2016 v 0:00 | Karma článku: 21.94 | Přečteno: 719 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Dvořák

Je lepší být nezdravým Čechem než být zdravým Afgháncem?

Jedna britská klinika plastických operací kromě vynikající zkrášlovací praxe je rovněž významným vědeckým pracovištěm.

26.9.2017 v 21:15 | Karma článku: 17.85 | Přečteno: 457 | Diskuse

Karel Babica

Contradictio in adjecto naše soudy nezajímá!

Ale možná je naše soudnictví OK. A chybu hledejme v neobratném vyjádřování novináře způsobeném "misunderstandingem". Vlastně nakonec ani novinář za nic nemůže, vinna patrně bude jazyková bariéra, která může úplně za všechno.

26.9.2017 v 19:50 | Karma článku: 14.45 | Přečteno: 250 | Diskuse

Aleš Hodina

Homosexuální osvojení neprojdou

Vcelku bez povšimnutí médií zůstala skutečnost, že končící Poslanecká sněmovna už rozhodně nestihne projednat novelu zákona o registrovaném partnerství.

26.9.2017 v 19:01 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 457 | Diskuse

Jiří Goldman

Existují v podstatě jen dvě základní koncepce života a politiky

Při pohledu na politický vývoj ve světě vidím jen dvě základní koncepce politického a společenského života.

26.9.2017 v 17:52 | Karma článku: 4.25 | Přečteno: 153 | Diskuse

Adam Mikulášek

Tak nám papeže Františka obvinili z kacířství

Zní to možná archaicky, ovšem jde o to, že papež podle konzervativních kruhů církve hlásá bludné učení. Podle mého je papež ještě něco horšího, trojský kůň v cizích službách.

26.9.2017 v 17:08 | Karma článku: 28.38 | Přečteno: 630 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3851
Docela obyčejný člověk s dost možná tím nejobyčejnějším názorem na dění kolem. Kdybych měl všechno dusit v sobě, byl bych nervózní a nevrlý.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.